Правосъдният министър за имотните измами: Държавата е по-силна от мафията
Прокуратурата работи по повече от 60 сигнала за имотни измами. Това съобщи министърът на правосъдието Георги Георгиев на съвместна пресконференция с представители на МВР и обвинението. Имотната мафия действа основно с фалшиви документи, подчертаха от прокуратурата.
Преди повече от месец обявихме война на имотната мафия. Имотната мафия се оказа много по-силна, много по-организирана и с много по-разнообразна дейност. Няма как, обаче, тя да е по-силна от държавата – действията на Министерство на правосъдието, МВР и прокуратурата доказват това.
Това заяви министърът на правосъдието Георги Георгиев на брифинг във връзка с образуваните досъдебни производства за имотни измами.
„Над 60 са сигналите, по които Районната прокуратура работи активно“, каза Георгиевна брифинг в София.
В рамките на първия месец от обявяването на войната с имотната мафия, правосъдният министър съобщи, че се надява ясно да е показано на всички различни организирани престъпни групи, че държавата си е на мястото. Той благодари на гражданите, които продължават да сигнализират за подобни престъпления.
„Апелирам всички лица по веригата да са изключително бдителни и при всяко съмнение да сигнализират“, призова министърът на правосъдието и увери, че проверките на МП продължават.
По думите му над 600 са арбитражните постановления.
Съвсем скоро ще бъдат представени и промените в Закона за международния търговски арбитраж, съобщи Георгиев.
Правосъдният министър отбеляза, че имотната мафия дебне застаряващото население, но бе категоричен, че всякакви подобни опити ще бъдат пресечени.
Повече вижте във видеото:
