Външните министри на страните от БРИКС провеждат двудневен форум в Индия
Външните министри на страните от БРИКС започнаха двудневна среща в Ню Делхи, на фона на различията в разширяващия се блок по отношение на войната в Иран, покачващите се цени на енергията и нарастващата глобална икономическа несигурност, предаде Асошиейтед прес.
Срещата събира дипломати от Бразилия, Русия, Индия, Китай и Южна Африка, както и от по-новите страни-членки. Тя се провежда в момент, когато войната в Иран влияе върху глобалните енергийни доставки и води до повишаване на цените на петрола, като съвпада с срещата на американския президент Доналд Тръмп с китайския лидер Си Цзинпин в Пекин.
На срещата присъстват иранският външен министър Абас Арагчи и руският външен министър Сергей Лавров. Китай е представен от посланик Сю Фейхонг, докато външният министър остава в китайската столица по време на посещението на Тръмп.
Очаква се преговорите да се фокусират върху енергийната сигурност, конфликта в Близкия изток и търговията в местни валути.
