Лидерът на „Възраждане“ Костадин Костадинов заяви, че отговорността е в победилата на изборите формация по време на първата пресконференция на партията след вота в неделя и вече няма оправдания с коалиционни партньори. Според него „трябва да признаем, че на тези избори идеологиите претърпяха крах“, като допълни, че „на тези избори победи желанието за спокойствие, за дълго управление и дълъг мандат, за да може да се сложи край кризата“.

Той отбеляза, че „резултатът не е изненадващ“ и отправи поздрав към победилата формация. „В този ред на мисли резултатът не е изненадващ, поздравяваме победилата формация“, каза още Костадинов.

По официални данни формацията влиза в новия парламент като пета политическа сила с резултат от „9790 гласа или 5.245% подкрепа“, на база „100% обработени СИК протоколи в РИК“. Лидерът на партията изрази благодарност към избирателите, които останали верни на „Възраждане“.“

Костадинов беше категоричен, че „вече няма оправдание, няма кой да пречи“, и добави, че „резултатът е такъв, какъвто не се е виждал от 1997 година“. По думите му „за добро или за лошо, отговорността остава само в ръцете на управляващата формация“.

Той изтъкна, че „идеите на партията са били актуални, дори носени от друга формация“, като подчерта, че „програмата „България 1400“ остава актуална“.

Обръщайки се към левите избиратели, Костадинов заяви, че могат да разчитат на „Възраждане“, за да имат представителство в парламента. Той обобщи позицията на партията с думите: „Нашият народ каза, че не иска „Възраждане“ да го управлява, но иска „Възраждане“ да е в парламента“ и допълни, че „„Възраждане“ ще остане гласът на истината в парламента“.

Относно бъдещото управление, лидерът на партията посочи, че ако бъдещото правителство подкрепи решенията на „Възраждане“ за цените на горивата, цените на тока, цените на храните и лихвите по кредитите, формацията е готова да даде подкрепа. „В противен случай, ще бъдем опозиция“, заключи Костадинов.

Сподели: