15-годишно момче е в критично състояние след падане от петия етаж на хотел в Китен
15-годишно момче от Банско е настанено в тежко състояние в Бургаската болница след инцидент, станал тази сутрин в Китен. Момчето е паднало от тераса на петия етаж на хотел, където е било на ученически лагер, като състоянието му остава критично, а следващите 24 часа са определени като решаващи за живота му.
По информация от собственика на хотела, Костадин Милев, инцидентът е станал около 4:15 сутринта. Според първоначалните данни, тийнейджърът е направил опит да премине през парапета на своя балкон, за да влезе в съседната стая, но е загубил равновесие и е паднал от височина в двора на хотела. Охранителят на обекта е бил първи на място, веднага е сигнализирал на спешна помощ, преподавателите и собственика, които не са позволили на никого да пипа пострадалото дете до пристигането на медицинския екип.
Лекарите от Бургаската многопрофилна болница съобщават, че момчето е прието с тежки травми – пневмоторакс, счупени прешлени, едно счупено ребро и рана на главата. Състоянието му остава критично.
Инцидентът се е случил в последния ден от ученическия лагер на група от Банско и Разлог. В хотела са били настанени и други ученически групи.
Собственикът Костадин Милев подчерта, че до момента не е имало подобни инциденти.
„Ние сме увеличили височината на парапетите над стандартното, за да предотвратим подобни ситуации“, посочи той и похвали ръководителите, които по думите му стриктно са контролирали учениците и са провеждали редовни проверки.
Самите ученици твърдят, че надзорът е бил постоянен: „Трудно може да се внесе нещо нередно в хотела, а след връщане от дискотека ни проверяват дали всички са се прибрали.“
Започнала е проверка по случая, като се установява дали е имало употреба на алкохол от страна на учениците. Преподавателите са разпитани, предстои изясняване на всички обстоятелства около инцидента.
