Божидар Саръбоюков: Очакванията ми бяха още по-високи | В темпото на Кари
Божидар Саръбоюков започна силно сезона в Диамантената лига, след като завърши втори и трети в първите два старта в Китай, въпреки че е участвал с непълно възстановяване след заболяване. В интервю атлетът призна, че първото състезание в Шанхай е било сериозно изпитание: „Наистина не се чувствах в кондиция, не се чувствах въобще добре. Измарях се супер лесно“, каза той. Въпреки трудностите Саръбоюков премина границата от 8 метра, а по-късно в Сямън записа 8,29 м. „Това беше една борба със самия мен“, допълни националът, който все още не се е възстановил напълно след здравословните проблеми.
Въпреки отличните резултати, Саръбоюков не скри, че очакванията му са били още по-високи. Той разкри, че непосредствено преди заминаването за Китай е скочил 8,31 м на тренировка – личен рекорд в тренировъчна среда. „Не съм доволен, не съм удовлетворен от това, което мислех, че мога да постигна“, заяви състезателят. Българинът коментира и конкуренцията с италианеца Матиа Фурлани, когото определи като важен стимул за собственото си развитие. „Радвам се, когато има такава силна конкуренция. Точно това ми харесва – че ще бъде по още по-труден начин“, каза Саръбоюков, който поставя като основни цели през сезона силно представяне на европейското и световното първенство, както и подобряване на личния си рекорд.
