Румен Христов: Всички предходни правителства имат вина за процедурата по свръхдефицит срещу България
В България винаги са виновни предходните кабинети, наследството винаги е тежко, но когато се явяваш на избори и заявяваш какво би направил, за да се подобри ситуацията, трябва да си наясно, че тя не е толкова розова и мерките трябва да бъдат предварително набелязани. Това каза в ефира на „Добро утро, Европа“ Румен Христов, заместник-председател на ПГ на ГЕРБ-СДС и председател на Съюза на демократичните сили.
Днес ЕК ще излезе с доклад, с който ще започне процедура по прекомерен дефицит за България. Ние не сме единствената държава, ние ще бъдем единадесетата, но това не бива да ни успокоява. Всички коалиционни управления и служебни правителства имат някакъв принос към това, което виждаме днес. Особено участието на БСП в предходното правителство, които са лява, социална партия и които настояваха за повишаване на привилегиите, давани на хората, дори на тези групи, които са в социално неравенство.
Той обясни, че когато управляваш коалиционно, се съобразяваш със своите партньори.
„Максимата е следната – не се раздават така лесно и на калпак средства, защото веднъж дадена една привилегия, после не може да бъде отнета“, отбеляза още Румен Христов.
Според него процедура на ЕК за свръхдефицита е имиджово лоша новина за страната ни.
Вижте целия разговор във видеото.
