В „Темпото на Кари“ говорим със спортния журналист и телевизионен коментатор Николай Драгиев за старта на тазгодишното открито първенство на Франция по тенис. И защо България няма да има свой представител в основната схема на „Ролан Гарос“ при жените или мъжете от 1981 година насам, след като Григор Димитров и Виктория Томова отпаднаха на квалификациите.

Драгиев отдаде почит на коментатора Тодор Попов, който почина на 22 май.

„Предстои едно изключително спортно събитие, каквото е „Ролан Гарос“.  Аз бих казал даже не само спортно, но и културно и социално, защото това е наистина невероятен турнир.  Всеки, който разбира от тенис ще ти каже, че именно на червено се играе най-зрелищният,  най-техничният и най-приятният за наблюдаване тенис. Поне в моите очи, това е най-хубавият, най-приятният за гледане турнир от големия шлем.  Може би и най-предизвикателният от физическа гледна точка“, коментира още журналистът.

Целия разговор вижте във видеото.

Сподели: