Дупката в локалното на бул. „Цариградско шосе“ нарасна до 10 метра. Движението в района е блокирано.

Най-вероятната причина за пропадането на пътя е строежът на метрото. В района се изгражда тунел на метрото, а от Столичната община обясниха, че пропадането е причинено от наличието на слаби почви и намалено налягане в машината, която копае. Предприети са мерки за укрепването на свлачищните процеси. Променен е маршрутът на две тролейбусни и една автобусна линия.

Вижте още във видеото.

Сподели: