Повече от 970 екипа ще участват в обезпечаването на пътната безопасност по време на предстоящите празници и свързаните с тях почивни дни. Това каза главен комисар Мария Ботева, заместник – началник на отдел „Пътна полиция“, на брифинг пред журналисти.

Ботева посочи, че с оглед сливането на почивни и работни дни е създадена организация с цел обезпечаването на безопасността по пътищата.

По републиканската пътна мрежа се очаква по-наситено присъствие на полицейски екипи, посочи главен комисар Ботева и уточни, че по автомагистралите и скоростните пътища, на които условията позволяват, това ще се случи в дните 2, 4 май и празничния 6 май, в часовете от 14:00 до 16:00 часа.

Мария Ботева призова всички, които тръгват на път, да проверяват и техническата изрядност на автомобилите си, както и да ги почистват, така че да бъдат видими регистрационните номера, стъклата и огледалата им.

Повече вижте във видеото:

Сподели: