Трети ден след въвеждането на еврото в България – малките магазини в селата изпитват недостиг на стартови пакети и монети за ресто. В руенското село Билка Бекир и Хатче от местния магазин разказват, че предварително поръчаните пакети не стигат.

„Направих заявка в банката в Айтос, но пакетите не са достатъчни. Чакаме още десет,“ казва Бекир Бекир. Съпругата му Хатче добавя: „Хората са уплашени, не искат евро, искат лева, но задължени сме да връщаме ресто в евро.“

Гурбетчиите в района са спокойни.

„Не ми прави впечатление“ казва Хевчек. Жителите на село Константиново признават, че пресмятането в две валути ги затруднява засега, но вярват, че до февруари ще свикнат. Някои търговци отлагат отварянето до следващия месец заради липсата на монети.

Вижте репортажа във видеото.

Сподели: