Протестиращи жители на кварталите „Хаджи Димитър“ и „Сухата река“ блокираха с жива верига кръстовището на моста „Чавдар“.

Хората са несъгласни с двойното увеличение на таксите, както и настояват за преразглеждане на разширението на платените зони за паркиране.

Гражданите настояха за среща с кмета на район „Подуяне“, за да потърсят обяснение за разширената платена зона, която обхваща района.

„Тук сме, защото никой не ни е питал. След няколко месеца ще се събудим с такса за паркиране в кална локва. В кв. „Подуяне“ няма инфраструктура, няма паркинги, не се чистят улиците от сняг и листа, няма осветление. След няколко месеца ще си плащаме за това“, каза пред протестиращите Елеонора Ангелова от организаторите на протеста, предаде БТА.

Тя заяви, че няма проблем в това да се плаща, но да се знае за какво. Кой знае къде отиват парите ни, ние не, заяви Ангелова и допълни, че районният кмет Кристиян Христов е поканен на протеста, но тя не вярва да дойде.

Протестиращите се заканиха да продължат да блокират моста докато решението за „Подуяне“ не бъде преразгледано. 

Ще протестираме всеки ден и ще ставаме все повече, закани се друга протестираща.

Сподели: