Съветникът по националната сигурност на Тръмп Майк Уолц се оттегля от поста
Уолц създаде груповия чат в приложението за съобщения Signal, в който по невнимание беше добавен журналист от The Atlantic и в който служители са споделили планове за предстоящи военни удари по цели на хутите в Йемен.
Съветникът по националната сигурност на САЩ Майк Уолц се оттегли от поста си, съобщават американските медии.
Той е първият високопоставен член на администрацията на Тръмп, който напуска. Решението на Уолц дойде в момент, когато президентът на САЩ Доналд Тръмп отбелязва първите си 100 дни на поста.
Уолц попадна под обстрел, тъй като стана известно, че е създал групов чат в приложението за съобщения Signal – към който по невнимание е бил добавен журналист от The Atlantic – в който високопоставени американски служители са споделили планове за предстоящи военни удари по цели на хутите в Йемен.
Белият дом омаловажи рисковете за сигурността, като заяви, че в чата не са били споделяни класифицирани материали.
