Окръжният съд в Русе определи мерките на четиримата задържани за побоя над директора на ОДМВР в дунавския град старши комисар Николай Кожухаров.

18-годишният Жулиен Кязъмов, участвал в побоя над ст. комисар Николай Кожухаров, остава в ареста. Окръжният съд гледа мярката за неотклонение на младежа, който според обвинението, заедно с 15-годишния Станислав, е нанесъл удари в тялото на директора на русенската полиция и му е причинил тежки телесни повреди – счупено ребро и разкъсан бъбрек.

Съдът се съгласи с искането на прокуратурата и постанови най-тежката мярка „задържане под стража“. Сред мотивите са възможност да се укрие и да извърши ново престъпление. От защитата на младежа поискаха той да получи домашен арест, като отхвърлиха искането на прокуратурата като неоснователно. Съдът се съгласи с доводите на прокуратурата и определи мярка за неотклонение „задържане под стража“, предаде БГНЕС.

Жулиен Кязъмов е студент първи курс в Русенския университет в специалност „Противодействие на престъпността“.

15-годишният Станислав, който ще бъде в десети клас, е обвинен в хулиганство и побой и също ще остане в ареста. Със същата мярка е и Виктор Иванов, който се е държал изключително арогантно.

Четвъртият обвиняем, Кирил Гочев, който е карал колата, заяви, че всичко започнало, след като спътникът на старши комисар Кожухаров се изпречил пред колата му, започнал да го псува и му направил забележка, че колата му е много шумна и че кара с висока скорост. След това Кирил твърди, че бил ударен от мъжа, на което той отвърнал. После бил избутан и си ударил главата в колата. Твърди, че никого не е удрял с крак, както и че не помни нищо от боя. Според Кирил Гочев, скоростта му е била максимум 40 км/ч. По думите му, ст. комисар Кожухаров се легитимирал едва след като приключило всичко. Той също остава в ареста.

Старши комисар Николай Кожухаров беше пребит в четвъртък сутринта пред дома си, след като направил забележка на младежи, които дрифтирали с колите си. Той е настанен в болница в Русе с голяма кръвозагуба. В момента състоянието му е тежко, но стабилно.

Министърът на вътрешните работи Даниел Митов заяви, че посегателството срещу полицай е посегателство срещу държавата и ще бъдат предприети строги мерки.

За нападението бяха задържани четирима младежи. С две обвинения са единият от 18-годишните младежи и 15-годишният ученик. Другите двама – на 18 и 19 години – са обвинени само за хулиганство. Побоят, в резултат на който ст. комисар Николай Кожухаров е получил тежка телесна повреда, е станал с нанасяне на удари с ръце и крака. Според зам.-окръжния прокурор Мирослав Маринов, искането и четиримата да бъдат задържани под стража е „единствената адекватна мярка“.

По делото са събрани множество доказателства, сред които видеозаписи от охранителни камери, показания на свидетели и медицинска документация.

Сподели: