Президентът Радев обяви, че присъединяването на РСМ към ЕС е била основна тема на разговора му с председателя на Европейския съвет Антониу Коща. И пред него е повторил българската позиция, че Скопие трябва да изпълни договорените с ЕС условия.

„Ние изобщо не говорим за отстъпки, такава дума в моя речник спрямо РСМ не съществува. Аз разбирам напълно председателят на ЕС, защото той иска интеграцията на Западните Балкани да бъде ускорена, особено на фона но геополитическите сътресения. От друга страна, това, което получава от мен, като много ясна позиция – този процес на интеграция трябва за бъде устойчив и необратим и да се основава на основните демократични принципи на Европейския съюз и на Копенхагенските критерии за членство“, заяви Румен Радев.

Сподели: