Точно в 11:00 часа утре на „Дондуков“ 2 държавният глава ще се срещне с представители на ГЕРБ-СДС. В 13:30 часа е насрочена и втората среща – с парламентарната група на „Продължаваме промяната – Демократична България“.

До края на седмицата президентът Илияна Йотова ще проведе разговори и с останалите парламентарни формации. След консултациите тя трябва да реши на кого да връчи мандат за съставяне на служебно правителство.

Готовност да оглавят временното правителство заявиха петима: подуправителят на БНБ Андрей Гюров, заместник-омбудсманът Мария Филипова, председателят на Сметната палата Димитър Главчев и неговите заместници Маргарита Николова и Силвия Къдрева.

Избраният кандидат за служебен премиер ще разполага със седем дни, за да предложи състав на кабинет. След това президентът издава указ за назначаването му и определя датата на предсрочните парламентарни избори, които трябва да се проведат в срок до два месеца.

Сподели: