Президентът на САЩ Доналд Тръмп заяви, че ще проведе среща в Белия дом със своите съветници, за да вземе „окончателно решение“ относно споразумението за удължаване на примирието с Иран.

Сделката ще удължи примирието с 60 дни, докато се провеждат нови преговори по спорната ядрена програма на Иран.

Междувременно държавният секретар на САЩ Марко Рубио се срещна с пакистанския външен министър Ишак Дар в Държавния департамент във Вашингтон.

Срещата с Дар, чиято страна посредничи между Съединените щати и Иран, се състоя дни след посещението на Рубио в Индия, историческия съперник на Пакистан.

Двамата не направиха изявления пред медиите, но вицепрезидентът Джей Ди Ванс заяви, че е постигнат напредък към споразумение между САЩ и Иран.

Иранската агенция „Тасним“ съобщи, че текстът все още не е окончателно договорен и че формулировката на евентуалния меморандум за разбирателство е „претърпяла някои промени през последните дни“.

Иранският външен министър Абас Арагчи също коментира напредъка на преговорния процес. Той заяви пред оманския си колега, че постигането на споразумение със САЩ за прекратяване на войната в Близкия изток зависи от това Вашингтон да се откаже от „прекомерните си искания“.

Сподели: