„Ние, от „Продължаваме промяната – Демократична България“ приемаме решението на нашите колеги от „Спаси София“ (за напускането на коалицията), но го оценяваме като политическа грешка“, заяви общинският съветник от ПП-ДБ Бойко Димитров на брифинг преди заседанието на Столичния общински съвет.

Столичният общински съвет се събра на първо заседание, след като лидерът на „Спаси София“ Борис Бонев обяви оттеглянето на формацията му от управлението на града и свали доверието си от кмета Васил Терзиев.

„Оттук нататък най-важно е да работим за града и за хората, като заедно с екипа на кмета ще търсим резерви за още повече инвестиции – в културата, в кварталите и в зелените системи. Ще търсим подкрепа от други политически сили за реформи в паркирането в града, както и за увеличаване на таксите за строителните разрешителни“, допълни Димитров.

Ваня Григорова заяви, че Терзиев е заложник.

„Радвам се, че най-сетне „Спаси София“ могат да говорят свободно. Истина е, че кметът на София Васил Терзиев е заложник на делото за честността на изборите. И той лично назначи арх. Богдана Панайотова за главен архитект, за да се откупи и да остане кмет на столицата, въпреки всички доказателства, които получихме след направените експертизи“, каза тя.

Вили Лилков от „Синя София“ предложи дясно управление на Столична община в името на провеждане на десни политики в интерес на софиянци.

Сподели: