Началникът на ВМА отличи медиците, които участваха в авиомедицинската евакуация на пострадали при трагичния инцидент в град Кочани. С помощта на пилотите от Авиобаза „Враждебна“ осем от пострадалите, бяха настанени за лечение в български болници.

На 16 март военни медици от Центъра по авиационна, морска физиология и евакуация в състав: капитан Радослав Белчев, лекар-борден; старши лейтенант Михаил Цонев, лекар-борден; старшина Мария Борисова, медицинска сестра-борден; старшина Цветелина Иванова, медицинска сестра-борден; и д-р Кремена Петрова, лекар-реаниматор в Катедра „Анестезиология и интензивно лечение“ на ВМА, транспортираха с помощта на пилотите от Авиобаза „Враждебна“ осем от пострадалите.

Българските военни медици участват в различни хуманитарни и мироопазващи мисии зад граница повече от век, като винаги са получавали отлична оценка за представянето си. Това е изключителен атестат за високия рейтинг не само на ВМА, но и на Българската армия при участието в международни мисии.

Освен в горещите точки на света, нашите военни лекари са в постоянна готовност да помагат на населението и в мирно време – при природни бедствия, производствени аварии, терористични актове и други.

Сподели: