От новата учебна година учениците ще решават задачите по математика в евро. Това съобщи министърът на образованието и науката Красимир Вълчев дни преди 15 септември.

Промяната е част от информационната кампания на Министерството на образованието и науката в училищата, свързана с въвеждането на единната европейска валута у нас от 1 януари следващата година. Образователният министър съобщи и че само за летните месеци в страната се ремонтират над 1500 училища, а заради продължаващ ремонт 22 учебни заведения ще започнат занятия в други сгради.

Повече вижте във видеото.

Сподели: