„Паника няма сред хората, но има страх. Той е причинен от спомена за опустошителното земетресение преди 2 години“, заяви кореспондентът на Euronews Елена Танева от Истанбул.

Тя допълни, че над 180 са пострадалите, но те не са вследствие на земетресението, а от панически действия.

„Хората са скачали от високо или са тичали. Повечето от тях са с контузни рани по крайниците. Без опасност за живота.“

Сподели: