Иран разшири зоната си на контрол в Ормузкия проток
Иран обяви, че е разширил зоната си на контрол в Ормузкия проток, като вече разглежда водния път като „обширна оперативна зона“, значително по-голяма отпреди конфликта. Според агенциите „Фарс“ и „Тасним“ ширината на зоната, която досега е била между 20 и 30 морски мили, вече достига между 200 и 300 мили. „Тасним“ описва новата конфигурация като „пълен полумесец“.
По думите на Мохамад Акбарзаде, заместник-политически директор на Военноморските сили на Корпуса на гвардейците на ислямската революция, Техеран вече разглежда района като стратегическа зона, простираща се от град Джаск на изток до остров Сири на запад.
Междувременно по време на изслушвания в Конгреса американският министър на отбраната Пийт Хегсет съобщи, че досега войната на САЩ срещу Иран е струвала близо 29 милиарда долара. Джулс Хърст, изпълняващ длъжността главен финансов директор на Пентагона, уточни, че сумата включва разходи за ремонт и подмяна на оборудване, както и оперативни разходи.
