Недостигът на горива, лошото им качество и висока цена са сред причините за все по-голямо търсене на електрически превозни средства в Боливия.

При доскорошното управлението на социалиста Луис Акре горивата се субсидираха и продаваха на занижени цени. Постепенното изчерпване на валутните резерви доведе до намалени доставки и опашки по бензиностанциите. Новият президент Родриго Пас премахна субсидиите, което пък повиши неимоверно цените на дизела и бензина.

Горивата, доставяни от държавна компания, се оказаха и замърсени със смола и манган, което доведе до повреди на превозните средства и протести на транспортни работници.

Повече вижте във видеото.

Сподели: