След наводненията в Монтана и Враца: Властите описват щетите, полицията патрулира в района
Екипи започнаха оглед и описване на щетите след пороите, наводнили няколко села в Северозападна България. Най-тежко засегнати са селата Лехчево и Кобиляк в община Бойчиновци, в първото е обявено бедствено положение. Две възрастни жени дори бяха евакуирани там, а няколко души – измъкнати от колите си, в които са били блокирани от водата.
Над 100 литра на квадратен метър са паднали в Монтанско и Врачанско, което е близо два пъти над месечните норми. Около 20 къщи са изцяло под вода в село Хайредин, където също е обявено бедствено положение. Местните се надяват на помощ от държавата. Сериозни щети има по инфраструктурата, като на места асфалтовата настилка е напълно разрушена.
