Две демонстрации разделиха Лондон: „Фестивал на свободата на словото“ срещу протест против расизма
В Лондон днес се проведоха две паралелни демонстрации, които наложиха сериозно полицейско присъствие, около 1600 служители на реда бяха мобилизирани, за да гарантират сигурността.
Едната акция, организирана от крайнодесния активист Томи Робинсън, бе обявена от него като „най-големият фестивал на свободата на словото във Великобритания“. Същевременно в столицата се състоя и контрапротест под надслов „Да се изправим срещу расизма“, чиито организатори нарекоха проявата на Робинсън „фестивал на омразата“.
Сред участниците в демонстрацията на крайнодесните бяха хора, настояващи за по-строги мерки срещу нелегалната имиграция и защита на британските ветерани и работници.
„Свободата на словото ерозира. Имиграцията е извън контрол. Затова е важно да се изправим заедно“, заяви протестиращият Крис.
Други участници подчертаха, че проявяването на патриотизъм е основно право.
