„ДПС-Ново начало“ ще атакува в съда решението на СОС за двойно увеличение на таксите за паркиране в София и разширяването на обхвата на зоните. Това заявява в позиция лидерът Делян Пеевски.

Според партията, действията на кмета Васил Терзиев и Столичния общински съвет са арогантна демонстрация срещу хората в София, като с това поскъпване не се решава нито един проблем на паркирането и движението в столицата.

„Още преди два месеца призовах СОС да възпре зловредните мераци на кмета, защото хората не са длъжни да плащат скъпо и прескъпо за неговата некадърност и лъжите на ПП-ДБ. Този кмет и неговият екип, издигнати от ПП-ДБ и „Спаси София“, вече две години безобразничат срещу хората в София, предизвикват корупционни скандали, съсипват и опропастяват всяко нещо, до което се докоснат, и от ден на ден София става все по-неуютна, все по-мръсна и все по-неприветлива. Но хората не трябва да бъдат наказвани за лошите си избори, затова утре ще атакуваме в съда решението на СОС за двойното поскъпване на паркирането в „синя“ и „зелена зона“, както и срещу тяхното териториално разширяване, които предизвикаха справедливия гняв и протести на хората в столицата“, допълва Пеевски.

Сподели: