„Вместо да излязат и да кажат „евала на Бойко – стисна зъби, направи компромис, не стана премиер, цял живот ще му благодарим. Те говорят щуротии. Едва ли е останал глупак в редиците на ПП-ДБ, който да вярва, че те са ни вкарали в еврозоната. Оставиха ме с БСП и с ИТН, да се молим на „Ново начало“, заяви лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов.

От стената на язовир „Александър Стамболийски“ в Сухиндол, Борисов коментира: „ГЕРБ е създаден, за да вкара България в Шенген – вкара я, и за да вкара България в Еврозоната“.

Лидерът на ГЕРБ предупреди от риск за повишаване на цените на петрола заради конфликта в Близкия изток.

„Ако петролът скочи, кой ще натисне цените в България? Всяка транспортна схема, която донася стока до потребител, магазинче, верига, ще скочи. Кой ще е виновен? Еврото ли“, попита Борисов.

Според него в парламента просто си чешат езиците, а останалите, визирайки ПП-ДБ, „Величие“, МЕЧ и „Възраждане“, се чудят как за доброто да се присламчат, а лошото да критикуват.

Според него трябва да излязат от опозицията в НС и да кажат: „браво на Бойко, браво на ГЕРБ, браво на тези партии в малцинството, че се мъчат, за да няма пак избори.“

По думите му и БСП стискат зъби за подкрепата на Украйна.

Сподели: