Борис Бонев: Саботират реформи в паркирането, наказани са софиянци, не политиците
Председателят на групата на „Спаси София“ в Столичния общински съвет (СОС) Борис Бонев заяви, че слагането на спирачки на важните реформи в града не наказва опонентите на политическата сцена, а самите столичани. Това стана ясно на брифинг в Столичната община.
„Като саботират важните реформи, партиите не наказват политическите си опоненти – единствените хора, които наказват са софиянци и София“, каза той.
От „Спаси София“ предложиха цялостна реформа в паркирането, включваща двойно намаление на служебните абонаменти, въвеждане на червена зона и увеличаване цените за платено паркиране в историческия център. Обсъждането на доклада по реформата бе отложено, а след това от организацията го оттеглиха.
„Градът има нужда от тези реформи и колкото повече ги отлагаме, толкова по-скъпо и по-трудно ще стане да се справим“, коментира Бонев. Според него срещу реформите не са представени аргументи, а в последния момент ГЕРБ са блокирали предложението.
„Резултатът е, че реформа в паркирането няма и няма да има. Разочарованието на моите колеги е огромно, те избраха личния си комфорт или политическата полза вместо благото на обществото“, допълни той.
На брифинга граждани също споделиха тревогите си за липсата на паркоместа, особено в центъра на София и квартал „Младост“. „Няма място за живущите, защото много хора посещават заведенията и червената зона би помогнала много“, заяви Максим Пенев. Роман Вътев посочи, че служебните абонаменти също ограничават паркирането в центъра, а Димитър Йорданов призова СОС да предприеме реални действия за подобряване на положението.
