Лидерът на ГЕРБ-СДС Бойко Борисов обвини президента Румен Радев, „Продължаваме промяната“ и „Ново начало“ в координирани действия и изкуствено създаване на скандали.

По време на посещение в нов храм в с. Айдемир, край Силистра, Борисов заяви, че няма приватизационни сделки от управлението на ГЕРБ, от които да се срамува. Той подчерта, че партията му е за публично-частно партньорство и „частна, а не разбойническа“ приватизация.

Борисов разкритикува намеренията за закриване на КОНПИ, като припомни, че правилата за избор на антикорупционната комисия са част от Плана за възстановяване и устойчивост. По думите му, благодарение на експертизата на министрите от ГЕРБ са спасени милиарди по ПВУ, като България е била посочена за добър пример в ЕС.

Той заяви, че в дясното пространство е останала само ГЕРБ, а ПП, ДБ и президентът Радев са вляво. По отношение на стабилността на кабинета, Борисов посочи, че загуба на подкрепата на ДПС–„Ново начало“ ще доведе до предсрочни избори, но изрази очакване това да не се случи.

Сподели: