Финансовият министър Теменужка Петкова заяви, че президентът Румен Радев има за цел да влезе в ролята на лидер на опозицията. В Търговище Петкова коментира днешното изказване на държавния глава, че сегашното правителство „не е кабинет на Желязков, а на Пеевски и на Борисов“, предаде БНР.

Президентът Радев определи обвиненията на прокуратурата срещу Демерджиев като атака

Президентът Румен Радев отдавна участва в политическия живот на страната, а сега иска да влезе и в ролята на лидер на опозицията, каза Теменужка Петкова и допълни:

„След близо четиригодишно управление на модела „Радев“, знаем до какво доведе той – дупка в бюджета от 18 милиарда, дестабилизирани публични финанси и договора с „Боташ“ заради който всеки ден по 1 млн. и 50 хил. лева отиват към Турция на базата на този договор, сключен при правителството на президента Радев“.

Тя призова президентът Радев да даде отговор защо се е стигнало дотук и как тези пари ще бъдат плащани оттук нататък, защото държавната енергетика всеки ден се нуждае от по 1 млн. и 50 хиляди лева.

„“Булгаргаз“ е пред фалит в резултат на тези „далновидни договори“, които президентът е сключил през този период от време. Така че, това е моделът „Радев“. Всички бяхме свидетели на този модел през годините“, заяви финансовия министър и добави:

„Мисля, че президентът Радев дължи отговор – нито един път не беше построен, нито магистралата беше довършена. Абсолютно нищо не беше направено като инфраструктура“.

Сподели: