Работещи в музеи и галерии излизат на символичен протест
Тази вечер е Европейската нощ на музеите. Стотици музеи, галерии и арт пространства у нас отварят вратите си за безплатни посещения. На този фон – работещите в музеите и художествените галерии излизат на символичен протест. Демонстрацията ще се проведе под надслов „За достойни възнаграждения!“, а организатори са от Националния форум „Култура” към КТ „Подкрепа”.
Недоволството е предизвикано от ниския размер на финансите, предвидени за тяхното развитие в държавния бюджет Увеличението на средствата за националните и регионалните музеи и художествените галерии спрямо миналата година е с 5%.
