Отбелязваме 1 май – Ден на труда
Първи май е един от официалните празници в България и официален почивен ден. За първи път опит за честване на Първи май у нас се прави през 1890 година от Топографското дружество, предава БГНЕС. През 1939 година Първи май е обявен за официален празник, а от 1945 година комунистическата власт започва да чества празника всяка година. След края на комунистическия режим през 1989 година Първи май продължава да е официален и неработен ден, но държавната власт не се ангажира с организирането на масови прояви, както по времето на социализма.
За девета поредна година Конфедерацията на труда „Подкрепа“ организира традиционното си празнично шествие от 11.00 ч. от пл. „Света Неделя“ до музей „Земята и хората“, където от 12.30 ч. ще започне концерт “Рок за труда”.
На сцената ще забият известни български рок банди и изпълнители.
Музикалното събитие ще продължи почти 9 часа.
Инициативата е породена от желанието на КТ „Подкрепа“ да покаже, че 1 май е ден на работниците, които вече 139 години се борят за правата си и заради които днес има 8-часов работен ден, болнични, пенсии, детски надбавки, обезщетения, защитно и предпазно работно облекло и много др. придобивки.
