Парламентът изслуша представители на службите и вътрешното министерство за предприетите действия по издирване на Петьо Петров, известен като Петьо Еврото, във връзка с повдигнатите срещу него обвинения, предаде БНР.

Пред депутатите говориха председателят на Държавна агенция „Национална сигурност“ (ДАНС) Пламен Тончев, зам.-директорът на Главна дирекция „Борба с организираната престъпност“ (ГДБОП) към МВР старши комисар Боян Раев, директорът на Главна дирекция „Национална полиция“ (ГДНП) към МВР Мирослав Рашков, заместник-министърът на вътрешните работи Любомир Йосифов.

Заместник-министърът на вътрешните работи Любомир Йосифов посочи, че считано от датата на обявяване на лицето за издирване, са извършени множество оперативно-издирвателни мероприятия.

Проверени са адреси, за които е имало данни, че Пепи Еврото ползва за местоживеене, както служебни адреси на негови фирми в София и Враца:

„Гражданинът Петьо Петров е снет от издирване по линия на „Интерпол“ с така наречената „червена бюлетина“ и е оттеглена европейската заповед за арест.

По искане на Софийската градска прокуратура до Дирекция „Международно оперативно сътрудничество“ в Министерството на вътрешните работи лицето Петров е въведен като сигнал в Шенгенската информационна система като лице, издирвано за участие в наказателно производство, с мярка „установяване на адрес“.

Божидар Божанов от ПП-ДБ попита: „С какви мотиви е снет от издирване и дали пък случайно в МВР е нямало опити за предаване на информация към Петьо Еврото, която да е осуетила оперативно-издирвателната дейност“.

А зам.-министърът отвърна: „В момента не разполагам с абсолютно точна информация. Затова не искам да давам данни за конкретика“.

Лена Бориславова от ПП-ДБ попита дали МВР е установило връзка със сдружение БОЕЦ, разполагащо с данни за Пепи Еврото: „Тези обстоятелства са известни от миналата седмица“

Отговорено бе: „Това, което Вие изнесохте по отношение на някакви данни, които БОЕЦ предоставят, аз нямам такава информация. Не мога да дам отговор на този въпрос“.

Сподели: