НСО свали охраната на Делян Пеевски и Бойко Борисов
Националната служба за охрана (НСО) е свалила охраната от лидера на ДПС Делян Пеевски.
Решението е взето след заседание на Специализираната комисия по чл. 23 от Закона за НСО.
От прессъобщение на ДПС става ясно, че народният представител е информиран от шефа на службата ген. Емил Тонев.
„Това решение идва и в отговор на поисканата от мен през декември миналата година оценка от компетентния орган на това дали има изменение в обстоятелствата, поради които е определен режимът ми на охрана. Вярвам в компетентността на държавните органи и в тяхната експертиза, както и в отговорността им при вземане на решения. С това една пропагандна дъвка на ПП и ДБ отиде в кошчето за боклук. Което е добра новина“, казва днес Пеевски, цитиран от пресцентъра си.
НСО свали и охраната на Бойко Борисов
Преди малко сме информирани от ръководството на Националната служба за охрана (НСО), че от утре охраната на г-н Борисов е свалена с решение на въпросната комисия – Специализираната комисия по чл. 23 от Закона за НСО.
Това заяви пред журналисти в парламента депутатът от ПГ на ГЕРБ-СДС Томислав Дончев, след като преди броени минути стана ясно, че охраната на Делян Пеевски е свалена, предаде БГНЕС.
„На фона на това, че има преди седмица или две данни за заплаха за сигурността на г-н Борисов, а сега няма – така беше казано, имаше такова решение, не знам какви са данните, но това, което казваме е, че цялата отговорност за сигурността на г-н Борисов е на г-н Радев“, категоричен е Тома Биков.
По думите на зам.-председателя на партията Томислав Дончев това по-скоро прилича на емоционално, недай Боже политическо решение, но не и институционално.
Тук не става дума за Борисов, а за бивш министър-председател и бивш главен секретар на МВР, с традиционни проблеми с организираната престъпност, заяви Дончев.
