Министрите от новото унгарско правителство положиха клетва в Народното събрание, с което официално встъпиха в длъжност.

Уважаеми колеги, съгласно член 16, параграф 8 от Конституцията, с настоящото обявявам, че е сформирано правителството на Унгария.

Агнес Форшхофер – председател на Народното събрание


Премиерът Мадяр обещава възстановяване на върховенството на закона, възстановяване на нормалната работа на институциите и професионален завой в почти всяка област – от съдебната система до опазването на околната среда.

Нашата цел е да създадем функционираща и хуманна Унгария. Структурата на управление, която се изгражда, ще служи на тази цел. Правителството на „ТИСА“ ще служи на нацията, а не на премиера. То се състои от министри, които вече са се доказали в своите области и са способни да вземат решения от първия ден.

Петер Мадяр – премиер на Унгария


Мадяр обяви, че четири министерства ще играят ключова роля в „системната промяна“, което означава, че министрите на финансите, здравеопазването, образованието и благосъстоянието на детето и на правосъдието ще имат право на вето върху решенията на кабинета. 

Сподели: