Николай Найденов е новият изпълнителен директор на „Метрополитен“, предава БГНЕС.

Дългогодишният вече бивш изпълнителен директор на дружеството инж. Стоян Братоев остава в „Метрополитен“.

С думите „това не е пресконференция“ Найденов отказа да отговаря на въпрос на чакащите го журналисти. Отказа да назове и какви са мотивите, за да бъде премахнат Братоев от поста.

От „Спаси София“, които са окупирали сградата на дружеството от сутринта, обявиха днешните действия на Борда на директорите като преврат.

Според общинския съветник Андрей Зографски икономическото мнозинство в СОС е показало истинското си лице. „Нагло и демонстративно се случи това. Къде е г-жа Фандъкова, защото Братоев четири мандата ѝ е спечелил с метрото, къде е Бойко Борисов“, попита той и заяви, че ГЕРБ и са се саморазправили със Стоян Братоев.

„Гангстери управляват общински дружества за милиарди“, заяви още Зографски. 

„Ето така става, когато ГЕРБ назначават бордове“, пък коментира Ваня Григорова, която също беше в коридора на сградата.

На място дойде полиция, с чиято помощ Николай Найденов напусна сградата.

Сподели: