Държавата купува 35 нови електрически влака
Обновяват българските железници. Договор за 35 нови електрически мотрисни влака подписа министърът на транспорта и съобщенията Гроздан Караджов. Инвестицията е на стойност над 1 милиард лева.
12 от влаковете на стойност над 360 млн лв ще бъдат платени със средства от Националния план за възстановяване и устойчивост. Останалите 23 електрически мотриси за около 700 млн.лв ще бъдат включени в Социалния план за климата, съгласно Регламент на ЕС.
За авансовото плащане по договора на Министерството на транспорта е осигурен временен безлихвен заем за 278 млн.лв.
