Обновяват българските железници. Договор за 35 нови електрически мотрисни влака подписа министърът на транспорта и съобщенията Гроздан Караджов. Инвестицията е на стойност над 1 милиард лева.

12 от влаковете на стойност над 360 млн лв   ще бъдат платени със средства от  Националния план за възстановяване и устойчивост. Останалите 23 електрически мотриси за около 700 млн.лв ще бъдат включени в Социалния план за климата, съгласно Регламент на ЕС.

За авансовото  плащане по договора на Министерството на транспорта е осигурен временен безлихвен заем за  278 млн.лв.

Сподели: