Пол Мание се превърна в големия победител в третия и последен етап на българска територия от Джиро д‘Италия.

Така феновете на родна територия станаха свидетели на двама различни победители през уикенда, след като първи в Бургас още в петък финишира Пол Мание, а във Велико Търново изненадващо триумфира Гийермо Томас Силва от Уругвай.

Състезателите влязоха с 60 км/ч в София, след като тръгнаха от Пловдив около 13:00 часа. На столична територия се стигна до лек инцидент на един от завоите преди Цариградско шосе, но това не засегна финиширането на нито един от състезателите.

2 километра преди финиша разликата между колоездачите беше 15 секунди, но тя намаля на 10 в следващите 800 метра.

Цялото трасе от 175 километра от Пловдив беше изминато за 4:09:42 часа от най-бързите. След Пол Мание се наредиха Джонатан Милан и Дилън Груневеген.

Победата на Мание се реши при преминаването на площад „Орлов мост“, когато основната група стопи на 6 секунди и след това погълна трима бегълци, измъкнали се над 100 км преди финала.

Етапът беше предимно равнинен с изкачвания около Боровец в неделя. 98 километра преди влизането в София се откъснаха трима бегълци – испанецът Диего Севиля, както и италианците Мануеле Тароци от отбора на Бардиани, и Алесандро Тонели от Полти-ВизитМалта. Севиля заложи на тази тактика и в трите дни, в които Обиколката се движеше по територията на България – ранна атака и поддържане на лидерска позиция максимално дълго време.

Сподели: