Френските власти съобщават, че двама фенове са загинали след празненствата в цялата страна по случай историческата победа на Пари Сен Жермен в Шампионската лига – най-голямата награда в европейския клубен футбол.

По данни на националната полиция 17-годишно момче е било намушкано с нож в град Дакс по време на улично парти на PSG. В Париж пък един мъж е загинал, когато скутерът му е бил ударен от кола по време на празненствата на ПСЖ, съобщиха от кабинета на вътрешния министър. Обстоятелствата по двата смъртни случая се разследват.

Френският министър на вътрешните работи Бруно Рето коментира това в публикация в социалните мрежи в събота след мача:

„Истинските фенове на ПСЖ са развълнувани от великолепното представяне на своя отбор. В същото време варварите са излезли по улиците на Париж, за да извършват престъпления и да провокират органите на реда… Непоносимо е, че не е възможно да се забавляваме, без да се страхуваме от дивотията на едно малцинство от бандити, които не уважават нищо.“

Полицай е бил случайно ударен от фойерверки в Северозападна Франция и е бил поставен в изкуствена кома заради тежки наранявания на очите, съобщи националната полицейска служба.

Младежи влизат в сблъсък с полицията след финала на Шампионската лига между Пари Сен Жермен и Интер Милано в събота, 31 май 2025 г., в Елисейския дворец в Париж. (AP Photo/Thomas Padilla)

Министерството на вътрешните работи съобщи, че 18 полицаи в Париж и трима в други части на Франция са били ранени, както и 192 души, празнуващи по улиците.

До 2 ч. сутринта са били арестувани общо 294 души, въпреки че празненствата са били предимно мирни, с изключение на проявите на насилие в някои райони.

Сподели: